Co se chystá

  Zde se budu snažit občas nastínit na čem se pracuje a co nového se chystá, co se stalo, či nestalo 

22.10.2018-Bez nějakého okecávání- Traky je zaveden v obchodě a je možné jej objednat. Jen pro upozornění, ve stavebnici není žádný plán ani nákres , vše je popsáno ve st. návodu, který je ke stažení v přílohách stránky modelu v int. obchodě.

15.4.2017-Dokončuje se další stavebnice. Je to malý větroň TRAKY o rozpětí 180 cm , délce 99 cm , v základu s ovládanými kormidly. Jedná se o další kompletní rozsyp, který je především určený pro začínající modeláře a zájmové kroužky, čemuž odpovídá i konstrukce a jednoduchost stavby. V základním provedení je to jenom kluzák

TRAKY 1800 mm

TRAKY 1800mm

A

z vlečným háčkem pro gumicuk. Bude i varianta elektro se sklopnou vrtulí. Přesto, že jde o jednoduchý model, myslím, že si jej pro večerní poletování postaví i ostatní modeláři holdující plachtění.

1.1.2017- Šílenost, rok a pár dní jsem tu nic nenapsal, nic nepřidal, vypadalo to jako když nejsem. Jen se občas  po chvilkách vyráběly stavebnice, které jsou k mání v obchodě, ono postavit domeček chvilku trvá a tak jsem se věnoval jenom stavbě. Domeček se chýlí ke konci a je trošku času (zvlášť teď v zimě) kdy se může konečně tvořit něco nového i na poli modelářském. Před dokončením je nová stavebnice z mojí dílny, která je jako první o níž mohu s radostí napsat, že je to KOMPLETNÍ ROZSYP, kde dostane stavitel všechno potřebné a připravené, aby se mohl věnovat jenom sestavování modelu.skolak-17 Jako první model rozsypového typu jsem zvolil cvičný hornoplošník s tuhou konstrukcí trupu, aby se ani začátečníci nemuseli bát tvrdšího přistání. Pokud se náhodou stane nějaká nehoda, mohu slíbit, že se jednotlivé části modelu  budou dát dokoupit samostatně. (trup-křídlo-výškovka-směrovka)

Levitra , qui est responsable de l’expression des ordres, j’ai rapidement convaincu Lovegra que j’ai été pris dans la vue d’Adrian alors que j’étais au magasin de notre publication. Cela s’explique par le fait que même le Cialis achat sert à restaurer la fonction érectile sans demander d’en prendre plus et loccasion-enlignepascher.com horloges et montres pour les enfants.

Velikost modelu je zvolena na neutrální hranici, ani malý ani velký. Myslím, že 170 cm je tak akorát pro veškeré možné pohony a snadnou přepravu. Navíc křídlo je dělené a výškovka přišroubována jedním šroubem, tak by doprava neměla

činit problémy ani menším vozidlům. Zálet byl zkoušen z elektrikou a dopadl na výbornou. Žhavík a benzín přijdou na řadu až to počasí dovolí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.12.2015- BIVOJ- Všem majitelům stavebnice BIVOJE se na vědomost dává, že jsou na skladě kovové spojovací díly trupu a ocasních ploch, včetně duralového Y na ocas. Pokud ještě nemáte postaveno, je možné vám  tyto díly zaslat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8.12.2015- Prosím všechny zájemce o modely, kteří se mnou chtějí něco probrat po telefonu, aby volali až v odpoledních hodinách. Bude větší pravděpodobnost, že budu zastižen, děkuji.

2.12.2015- D o obchodu je konečně zařazena Beta Major včetně doplňků. Na kovové díly podvozku snad dojde příští rok. Čas letí jako blázen a nějak nezvládám všechno co jsem si naplánoval.Be-56_celek_02

6.7.2015 – Konečně provedena elektrifikace Sticka , s motorem Power HD 3548-05/890KV  , vrtulí  11/8 a čtyřčlánkem 3000 se s tím dá dělat cokoli, pokud to ručičky zvládají. Potvrdily se předpoklady letových vlastností, klidné nezáludné, při správném vyvážení a nastavení modelu se chová přesně podle příkazů pilota. Při utažení nepadá po křídle, ale jenom prosedá, což ocení začínající piloti při přistání.

16.6.2015 – Krátké video z poletování Sticka je ZDE , na letišti jsem velmi málo a je to poznat,jinak se ale model chová klidně a nezáludně

2.5.2015- Model Black Stick je přidán do nabídky. Udělám i letové video a mám v plánu připravit kompletní rozsyp.

26.4.2015- Protože jsem už nebyl na letišti ani nepamatuji, nakresli jsem po večerech jednoduchý malý cvičný model STICK. Udělal jsem ho i proto, že je třeba si na něčem osvěžit otáčení s knyply, jestli to ještě umím. Zálet proběhl úspěšně, ještě jsem to nezapomněl a model se dostal nahoru a hlavně bez újmy i dolu. Není to žádný krasavec, ale mně připadá, že je tak hnusný až je vlastně pěkný a třeba se najde i někdo další, kdo si ho bude chtít postavit a navíc je to taková klasika. Hned jak to všechno dám dohromady, přidám ho i do obchodu.

Prozatím jsem ho osadil žhavíkem, ale pro elektro letce vyzkouším i tuto verzi.

30.1 2015 – Do internetového obchodu se chystá kategorie vybavení modelů, ve které budou zařazeny serva, motory, regulátory a další součásti potřebné pro ovládání nabízených modelů. Jelikož se hodně z vás snaží kreslit ve SketchUpu, tak jsem si řekl, že nabízené vybavení a součásti budou nakresleny ve skutečné velikosti a u daného produktu v obchodě si je zájemce zdarma může stáhnout a vložit do svého modelu a tak si lépe model navrhnout a konstrukčně doladit. Zdůrazňuji postupně a to samé bude u dílů na modely, tedy podvozky, kola a další doplňky.

26.12.2014- Po dlouhé odmlce jsem si řekl, že je nutné vysvětlit, proč se na této stránce nic nemění. Bude to jednoduché a nejeden kolega modelář si představí sám sebe jak byl ve stejné situaci a potýkal se s podobnými starostmi.           První obrázek ukazuje jak to vypadalo, když jsme na konci roku 2013 koupili kousek půdy na stavbu nového rodinného domu (s velkou dílnou). Na dalším už je jaro 2014 a vyhráblé  základy. Trochu to urychlím a přidám fotku když se konečně trošku stavělo . Léto se překulilo do podzimu, žádný nový model na obzoru, ale aspoň stavba zase trochu porostla.No a jak začalo mrznout, bylo pěkně napilno a zakrývalo se co se dalo. Na poslední fotce je současný stav. Je to pod střechou a mám i trochu času si sednout k počítači a něco nového kreslit. Jen nevím jak to bude s časem až začne být tepleji, asi budou stránky opět beze změn a zase žádný nový model. Pokud by se náhodou našel šikovný řemeslník, který by se chtěl podílet na dostavbě našeho domu, kontakty na mně tu jistě najde. Takže je celkem jasné jak a kde jsem strávil loňský rok, tímto se všem omlouvám, ale nové bydlení má prioritu č. 1.

 

 

 

 

 

 

 

 

.